Aston Villa – Fulham – 12-11-23

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Pół roku temu zmierzyliśmy się poprzednio z Fulham na Villa Park. Od tego czasu wszystkie mecze domowe wygrywamy. Czy jutro będzie podobnie i zanotujemy trzynaste zwycięstwo z rzędu? Jestem prawie pewny, że tak.

Aston Villa – Fulham | H2H

Poprzedni mecz z Fulham był dla mnie istotny z tego względu, że po latach kibicowania wreszcie udało mi się dotrzeć na Villa Park i zobaczyć to na własne oczy. Tym przyjemniej, że mecz udało się wygrać 1:0 po bramce Tyrone Mingsa.

Radość po bramce Mingsa.
źródło: własne

Było to piąte z 12 zwycięstw z rzędu na Villa Park. Fulham od tego czasu na wyjazdach wygrali dwa mecze, trzy zremisowali i trzy przegrali. Ostatni raz na wyjeździe wygrali w pierwszej kolejce z Evertonem. Warte odnotowania są remisy wyjazdowe z Arsenalem i Brighton. Zatem Wieśniaki potrafią się postawić, choć w tabeli zajmują dopiero 15. miejsce i dotąd udało im się wygrać tylko ze wspomnianym Evertonem oraz z beniaminkami z Sheffield i Luton.

W kwietniu wygraliśmy po raz piąty z rzędu. Jutro szansa na trzynaste!
Źródło: własne

Aston Villa – Fulham| sytuacja kadrowa

Niedostępni pozostają Emi Buendia, Tyrone Mings i Jacob Ramsey, choć ten ostatni poczynił progres. Do tego grona dołączył niestety w czwartek strzelec bramki z AZ- Diego Carlos. W pełnej formie jest już Matty Cash. Do treningów z pełnym obciążeniem wrócił Alex Moreno. Ostatnio przesiedział na ławce w mecz z AZ. Podobnie jak Jhon Duran, który przed tygodniem nawet na niej się nie znalazł. Zatem jakaś forma konfliktu się tli, choć mówi się że podobno cierpiał na zakażenie palca. W związku z powyższym podejrzewamy tę samą pierwszą jedenastkę co przed tygodniem.

Pojawiła się wczoraj plotka odnośnie Douglasa Luiza. Rzekomo jesteśmy gotowi sprzedać Brazylijczyka za 60 milionów funtów. Przyjęliśmy to na chłodno.

Diego Carlosa niestety jutro na boisku nie zobaczymy.
Źródło: avfc.co.uk

W Fulham wciąż nie znaleźli zastępcy za Mitrovicia, bo w tym sezonie najlepszymi strzelcami dotąd są Decordova-Reid i Joao Palhinha z dwoma bramkami.

W Fulham niedostępni są Tosin Adarabioyo i Issa Diop. Na boisko raczej również nie wybiegną Rodrigo Muniz, Kenny Tete i Adama Traore. Z tym, że w przypadku tych dwóch ostatnich badania odbędą się w dniu meczu.

Aston Villa- Fulham
Czas: 12.11.2023, 14:00 GMT/ 15:00 UTC+1
Miejsce: Villa Park
Sędzia główny:  Simon Hooper
VAR: Dan Robathan

Czas na 13. zwycięstwo z rzędu na Villa Park w Premier League.

Dodaj komentarz