Aston Villa – Chelsea – 16-10-22

Aktualności Premier League
Czas potrzebny na przeczytanie: 2 minut(y)

Mecz z Nottingham Forest miał być przełamaniem – Villa miała zlać przeciwnika z końca tabeli i złapać tym samym wiatr w żagle. Jak wyszło, wszyscy widzieliśmy, a opisał to dokładnie kolega Szymon. Przed meczem z Chelsea nastroje są zupełnie inne. Wielu chce Gerrarda na taczce, a jeszcze większa część kibiców nastawia się na niekorzystny wynik. Ale może i tym razem rzeczywistość będzie zupełnie różna od oczekiwań, tym razem jednak na naszą korzyść?

Aston Villa – Chelsea| H2H

W niedzielne popołudnie czeka nas trudne starcie. Chelsea zajmuje obecnie 4. miejsce w tabeli, a do tego ma za sobą serię 3 wygranych z rzędu. W ostatnich 5 meczach The Blues przegrali tylko raz, a pozostałe spotkania zakończyli z dorobkiem 3 punktów. Villa natomiast w ostatnich 5 meczach wygrała tylko raz, trzykrotnie zremisowała i raz schodziła z boiska pokonana. Remis z Manchesterem City tchnął we wszystkich trochę nadziei, ale późniejsze mecze były chłodnym prysznicem.

Statystyki zapewne przyprawiają naszych bramkarzy o dyskomfort: Chelsea zdobywa w lidze średnio 1,63 gola/mecz, więc o zachowanie czystego konta będzie trudno. Niestety trudno może być też o strzelenie bramki – mimo tego, że Chelsea traci “zachęcające” 1,25 gola/mecz, Villa strzela średnio tylko 0,78 gola/mecz. Fani i eksperci są zgodni: leży kreowanie akcji, a niemoc strzelecka napastników tylko pogarsza sytuację.

Optymizmem nie napawa fakt, że w ostatnich 10 starciach między klubami Villa wygrała tylko raz – w maju 2021 roku.

A jak wygląda sytuacja w szerszym ujęciu? Z Chelsea graliśmy 54 razy. Aż 28 razy górą byli przeciwnicy, a 13 razy padł remis. To zostawia nas z 13 meczami wygranymi przez Villę.

Sytuacja kadrowa

Villa: Leon Bailey wraca do gry. Cameron Archer jest dostępny, ale wciąż męczy go jakiś drobny uraz. Matty Cash profilaktycznie nie brał udziału w jednym z dni treningowych, ale jest w pełni sprawny i dostępny do gry w niedzielę. Diego Carlos i Boubacar Kamara mają przed sobą jeszcze długą drogę do przebycia zanim wrócą na boisko, ale jak stwierdził Gerrard – wszystko idzie do przodu. Lucas Digne najprawdopodobniej będzie pauzować do końca miesiąca.

Chelsea: Potter nie będzie mógł skorzystać z magicznych sztuczek Reece’a Jamesa. Niedostępni są również Kante i Fofana.


Aston Villa – Chelsea
Czas: 16.10.2022, 14:00 GMT/ 15:00 UTC+1
Miejsce: Villa Park
Sędzia główny: Robert Jones
VAR:  Stuart Attwell

Jak myślicie – będzie to mecz-przebudzenie, czy pożegnanie Gerrarda?

1 raz skomentowano “Aston Villa – Chelsea – 16-10-22

Dodaj komentarz